Výtvarný ateliér s keramikou

Jana Reichel vede svůj jedinečný výtvarný atelier v Letokruhu již šestým rokem. Její kurzy jsou výjmečné jak Janinými originálními nápady a různorodostí výtvarných technik, tak jejím pozitivním přístupem k dětem. Cca 4 lekce za pololetí budou věnovány keramice. 

Ateliér 2
každé sudé úterý od 16 do 18.30
Intenzivní blok výtvarného umění pro děti od 4. ročníku. 
Jedlotlivé bloky budou zaměřené na garfiku, design, prostorovou tvorbu, akční umění, malbu, kresbu, keramiku a animaci. 
Celkem 8 setkání za pololetí poskytnou dětem vhled do jednotlivých oblastí výtvatného umění, rozšíří obzory i z teorie, historie nebo součsného umění. 
Jeden ateliér za pololetí se uskuteční formou workshopu na výstavě v některé brněnské galerii. 
Kroužek je vhodný i jako příprava na střední školy s uměleckým zaměřením. 

ATELIÉR pro děti z 1.-4. třídy

KDY

  • každé úterý od 14,30 do 16,00
  • začínáme v úterý 1. října 2019
 

PRO KOHO

  • děti ve věku 6-10 let (1. - 4. třída)
  • maximální kapacita 9 účastníků
  • kurz je otevřený i dětem z jiných škol
 

NÁPLŇ

Děti si vyzkouší všechny základní výtvarné techniky. Tématicky se držíme ročního období, přírody, příběhů, za příznivého počasí chodíme pracovat ven do plenéru. Keramika je součástí ateliéru, jako prostorová tvorba. Nevytváříme pouhé dekorační předměty, ale učíme se o technologii keramiky víc do hloubky. Děti v ateliéru rozvíjí zručnost, správné zacházení s pomůckami a hlavně osobní kreativitu.

 

S KÝM

Mgr. Jana Reichel (1984) pochází z Valašska, v Brně vystudovala na Pedagogické fakultě výtvarnou výchovu pro střední školy a český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Studovala též žurnalistiku a působila v Nakladatelství Host. Od roku 2007 spolupracovala s Domem umění města Brna  na vytváření galerijních programů. Má rovněž zkušenosti s prací v soukromé galerii v Praze. Podílela se na organizaci Týdenu výtvarné kultury v Brně. Nyní pracuje jako pedagog na volné noze, od roku 2015 vede vlastní výtvarné kurzy VENKU. Věnuje se i své vlastní tvorbě, ilustraci a grafickému designu (janareichel.com)

 

CENA A PŘIHLAŠOVÁNÍ

  • přihlašujete se prosím na e-mailové adrese jana.reichel@skolaletokruh.cz
  • vyčkejte prosím na potvrzení přihlášky lektorkou a výzvu k platbě
  • kurzovné v Ateliéru za 15 lekcí (1 lekce trvá 90 minut) za 1. pololetí (říjen - leden), je 2 200 Kč
  • platbu prosím uhraďte do 1. 10. 2019 na účet školy 2800648998/2010, do poznámky pro příjemce prosím uveďte jméno dítěte a název kroužku
 

.

 

Kontakt

Základní škola Letokruh Terezy Novákové 1947/62a
621 00 Brno-Řečkovice
+420 739 312 666 info@skolaletokruh.cz